Genel

Suriye halkı ve hükümeti ülkeyi teröristlerden temizlemede ısrarlılar

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün, İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili ve ona eşlik eden heyet ile bir araya geldi.

Suriye Arap Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyeti arasındaki sağlam ve stratejik işbirliği ilişkilerinin ele alındığı görüşmede; Ortadoğu’daki durumlar masaya yatırılırken Suriye’nin hedef alınmasında harcanan çabalar incelendi. Taraflar; batılı bazı ülkeler ve onların bölgedeki müttefiklerinin direniş çizgisini baltalamak için Suriye’de terörü desteklemeye, Suriye’nin güvenlik istikrarını sabote etmeye çalıştıkları ifade edildi.

Görüşmede Celili; Suriye’de olup bitenlerin bir iç davadan ibaret olmadığına vurgu yaparken; bir yandan direniş ekseni, diğer yandan da dünyada bu eksene düşman olan taraflar arasında olduğunun altını çizdi. Asıl hedefin Suriye’nin mücadeleci rolünü kırmak olduğuna dikkat çeken Celili; İran’ın, Suriye’nin temel dalını oluşturduğu direniş ekseninin kırılmasına kesinlikle izin vermeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı el-Esad Suriye halkı ve hükümetinin; ülkeyi teröristlerden arındırmakla birlikte terörle mücadelede kesinlikle taviz vermemede ısrarlı ve kararlı olduğunun altını çizdi. El-Esad; buna eş zamanlı olarak Suriye’nin ulusal diyalog sürecinde yürümeye devam edeceğini belirtirken, halkının güçlü iradesiyle bölgedeki mücadele ekseni ve Suriye’nin bu eksendeki misyonunu hedef alan dış planları çökertme gücüne sahip olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı