GenelSuriye Dostları

Suriye halkı ve hükümetinin desteklenmesi gerekir

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, düşmanların komplolarına karşı Suriye halkı ve hükümetinin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Larican, Suriye temasları kapsamında bu gün Suriye devlet başkanı Beşşar Esad ‘la da görüştü. Görüşmede bölge gelişmeleri ve Suriye krizi üzerine fikir alış verişinde bulunuldu.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani,bir dizi temaslar için gittiği Suriye’nin başkenti Şam’da, Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad Lahm ile bir araya geldi ve; İran islam Cumhuriyetinin, bölgedeki bazı ülkelere destek verdiğini belirterek, İran’ın Suriye’ye verdiği desteklerin uzun bir geçmişi bulunduğunu dile getirdi.

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani Suriye’de özgürlüğün yerleşmesine destek verdiğini hatırlatarak, “Suriye olayında batılı ve bazı bölge ülkeleri, Suriye’nin direnişe verdiği destekten dolayı, Suriye’de kriz çıkardığını söyledi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında, Suriye’ye silah sevkiyatı yapmakla demokrasi gelmeyeceğini belirterek, “Batılı ülkelerin Suriye’de izledikleri yolun tamamen yanlış olduğunu” dile getirdi.

Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad Lahm de yaptığı konuşmasında, İran’ın, Suriye halkına yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ederek, Suriye hükümeti, şiddete karşı olan muhaliflerle diyalog ve görüşme yapmak istediğini söyledi.

Suriye meclis başkanı açıklamasında, krizin çözüm yolunun seçim sandıkları olduğunu ve krizin çözülmesi gerektiğini belirterek, “bazı muhalifler seçime gitmekten korkuyorlar. Çünkü, halk içerisinde tabanları yok, ve islami değrelerden de oldukça uzaklar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı