GenelSuriye Dostları

Suriye halkı yabancıların sulta kurmasına asla izin vermeyecektir

İran Milli Güvenlik Yüksek Konsey sekreteri Said Celili, Suriye halkının, yabancıların şom hedeflerini gerçekleştirmeleri için sulta kurmalarına asla izin vermeyeceğini söyledi.

Tahran’da Suriye petrol bakanı Said Henidi ile görüşmesinde bu açıklamayı yapan Celili, emperyalist ve sultacıların Suriye’de karışıklık ve savaş çıkarmaya dayalı şom hedeflerinin temelinde, siyonist İsrail’in direnişten aldığı ağır hezimete karşı intikam alma duygusunun bulunduğunu söyledi.

Suriye halkının son yıllarda kesinlikle yabancıların sulta kurmasına izin vermeyeceğini gösterdiğini belirten Celili, Suriye halkının düşmanların hile ve komplolarına karşı iki yıldır direndiğini kaydederek, “Suriye halkının bu iradesi, hatta Suriye’ye müdahale eden ülkelere bile, sorunun askeri yolla çözülmeyeceği gerçeğini gösterdiğini, çıkmaza girdiklerini ve sorunun çıkış yolunun yalnızca görüşmeler yolu olduğu düşüncesine sevk etmiştir” dedi.

Celili, İran’ın Suriye halkının direnişini bu zor zamanda desteklediğini de hatırlatarak, mevcut Suriye buhranından çıkış yolunun da, milli gruplar başta olmak üzere bütün grupların yabancıların müdahalesi olmaksızın görüşmelere oturmaları ve anlaşmaya varmaları olduğunu söyledi.Yabancıların müdahalesinin sorunun daha da büyümesine neden olduğunu belirten Celili, dış güçlerin Suriye’den el çekmelerini istedi.

Suriye petrol bakanı da, İran devleti ve milletinin Suriye direnişe verdikleri desteğe teşekkür ederken, Suriye devletinin bütün çabasının, ülkede güvenlik ve huzuru sağlamak olduğunu ve aynı zamanda dış güçlerin müdahalesine karşı olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı