Genel

Suriye halkı yaralılara kan bağışlamak için hastanelere akın etti

Şam çevre yolunda dün sabah saatlerinde meydana gelen iki terör patlamasında yaralananlara kan bağışlamak için yüzlerce vatandaş kitleler halinde kan bağış merkezlerine akın ettiler.

Kan Bağışlama Kamu İdaresinde kan naklı ve güvenliğindenden sorumlu uzman doktor Bessam İyd;kan bankalarında tüm kan gruplarının yeterli miktarlarda bulunmasına rağmen patlama haberini duyan vatandaşların kitleler halinde kan bağış merkezlerine akın ettiklerini ve yaralılar için kan bağışlamak istedikleri söyledi.

Vatandaşların bu duyarlılıklarının ne anlama geldiğine dikkat çeken Dr İyd; gereken tıbbi testlerin yapılması ardından kan bağışlarının kabul edildiğini ekledi.

Öte yandan kanlarını bağışlamak için gelen vatandaşlar SANA’ya yaptıkları açıklamalarda; gözü dönmüş terör grupları ve onları destekleyen tarafları lanetlerken, bu vahşetin insanlığın yüz karasını oluşturduğunu belirttiler.

Vatandaşlar terör gruplarına ilaveten onları her türlü şekilde destekleyen güç yada ülkelerin bu kanlı vahşetlerinden utanmaları gerektiğine vurgu yaparak, her şeyin ortada olduğunu, kimsenin de muhtelif adlandırmalar yada bahaneler altına saklanmasının artık kabul edilemez olduğuna vurgu yaptılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı