GenelSuriye Düşmanları

Suriye halkının düşmanları başarısızlıklarını itiraf ettiler

Kudüslü Menar Gazetesi; Amerikalı ve Batılı dairelerin, Suriye halkı ve yönetimine yönelik savaşa katılanların kendilerine sağlanan büyük miktarlardaki paraların yanı sıra terör grupların Suriyelilere karşı gerçekleştirdikleri vahşi eylemlere rağmen planlarını hayata geçirmeyi başaramadıklarını itiraf ettiklerini ortaya çıkardı.

Bilgi sahibi kaynaklar Gazeteye yaptıkları açıklamalarda; Amerikalı ve Batılı dairelerin Suriye ve halkına yönelik planlarında başarısız olduklarını ve Suriye yönetiminin hâla Suriye halkının çoğunluğunun desteğine haiz olduğunu, bazı tarafların muhtelif komlolarla hedef aldığı Suriye ordusunun güçlü olduğunu ve Suriye’nin devlet, halk ve ordu olarak bir biriyle kenetlenmiş olduğunu itiraf ettiklerini belirttiler.

Kaynaklar; ABD’nin Arap, bölgesel ve Avrupalı müttefikleriyle birlikte Suriye’deki silahlı terör gruplarına büyük miktarlarda direk ve dolaylı askeri ve teknolojik destekler sunduklarını vurguladılar. Aynı zamanda terör gruplarına muhtelif devletlerde eğitim alanları temin ettiklerini ve hızlı istihbarat bilgileri sağladıklarını belirten kaynaklar; fakat şu ana kadar pratikteki sonuçların oldukça basit olduğunu eklediler.

Suriye’ye yönelik komploya katılan tarafların saflarında bir hayal kırıklığının çökmeye başladığına işaret eden kaynaklar; Suriye’nin halk, ordu ve yönetim olarak mücadelesi önünde bazı tarafların da teröristleri destekleme tutumundan caymaya başladıklarını eklediler.

Bilindiği üzere ABD, İngiltere, Fransa, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi bazı ülkeler Suriye’deki terör gruplarını para, silah, barınak, eğitim ve daha muhtelif destek temin etmelerinin yanı sıra dünyanın muhtelif bölgelerinden radikalleri ve kiralık teröristleri Suriye’ye gönderiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı