Genel

Suriye heyeti Cenevre 2 de halkın isteklerine karşı olan hiçbir karar almayacaktır

Suriye başbakanı, Rusya ve İran İslam cumhuriyeti ile olumlu işbirliğinin Suriye halkına büyük siyasi bir kazanımın sağlanmasına sebep olduğunu belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre Suriye başbakanı Vail el-Halaki dün parlamento temsilcileri ile yaptığı görüşmede söz konusu kazanımların, Cenevre 2 konferansı sayesinde devam etmesini diledi.

Suriye başbakanı uluslar arası Cenevre 2 konferansına katılan Suriyeli heyetin, iktidarı devretme hedefi ile katılacağını düşünenlerin yanılgı içinde olduklarını ifade ederek, Şam yönetiminin müzakere masasında alınan kararları olumlu karşılayacağını fakat asla halkın isteklerine karşı olan hiçbir karar almayacağını söyledi.

Suriye başbakanı Cenevre 2 konferansında alınan tüm kararların ülkede referanduma sunulacağını belirterek, zira ülkenin siyasi geleceğine Suriye halkının karar vereceğini söyledi.

Suriye başbakanı el-Halaki ayrıca Suriye’de kimyasal silahların imha edilmesi için İran, Rusya ve Çin’in rolünü överek, Beşar Esad’ın kimyasal silahları yasaklayan örgüte katılmasının ise Şam yönetiminin almış olduğu önemli tarihi karar olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı