Genel

Suriye hükümeti dar gelirli vatandaşın yükünü hafifletmeye çalışıyor

Suriye Başbakanı Adil Sefer başkanlığında bugün düzenlediği oturumda hükümet; Ekonomi ve Ticaret Bakanının sunduğu rapor ışığında ülkedeki ekonomik ve erzak durumunun yanı sıra enflasyon ve fiyat artışlarının nedenlerine ilaveten bu bağlamlarda etkin müdahale icraatlarını masaya yatırdı.

Toplantının ardından basına açıklama yapan Başbakan Sefer; hükümetin ekonomik ve erzak durumuna büyük bir önem verdiğine işaret ederek hükümetin depolardaki stratejik madde ve ürünlerin arttırılmasına ve vatandaşların temel ihtiyaçlarını sağlamak için gerekli karar ve icraatları aldığını aktardı.

Hükümetin bu süreçte düşük gelirli vatandaşın yükünü hafifletmeye hizmet edecek icraat ve önerileri incelediğini belirten sefer; hükümetin ekonomi bakanlığının desteğiyle denetim icraatlarını ve kadrolarını geliştirmeye çalıştığını beyan etti.

Yapılan tartışmaların ardından kabine tıp, diş hekimliği ve eczacılık fakültelerinin yanı sıra hastanelerde ve mühendislik fakültelerinde öğretim faaliyetlerini iyileştirmek ve kimi boşlukları doldurmak amacıyla tam gün çalışmayı içeren 2006/7 sayılı kanunun kimi maddelerinin değiştirilmesini öngören yasa tasarısını onayladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı