Genel

Suriye hükümeti ekonomi ve erzak durumunu masaya yatırdı

Suriye Bakanlar Konseyi dün Başbakan Vail el-Halaki başkanlığında düzenlediği oturumda; ekonomi ve erzak durumlarını masaya yatırarak, fazla talep duyulan bölgelere yakıtın ulaştırılması için mekanizmaların belirlenmesi talimatları verdi.

Oturumda konuşan Başbakan Halaki; Suriye’nin maruz kaldığı tüm zorluk ve meydan okumaları karşısında mücadelenin pekiştirilmesi ve ulusal birliğin güçlendirilmesi için tüm kurumlar ve vatandaşların rollerinin bütünleştirilmesi önemine dikkat çekti.

Halaki; vatandaşların tüm ihtiyaçlarının temin edilmesiyle birlikte bu ihtiyaçların tüm bölgelere ulaştırılmasında gerekli icraatların alınması ve çabaların yoğunlaştırılması gereğine vurgu yaptı.

Krizin çözümü için öne koyulan siyasi programın hayata geçirilmesinde kabine ve bakanlıkların çalışmaları hakkında sunum yapan Halaki; ulusal diyalogun başlatılması yönünde siyasi güç ve partilerin yanı sıra sosyal ve sivil toplum kurumlarıyla yapılan temaslar hakkında bilgi verdi.

Kabine oturumunda silahlı kuvvetlerimizin hain ve kiralık teröristlere karşı gerçekleştirdiği nitelikli başarıların takdire şayan olduğunu ifade ederek, teröre karşı mücadelesinde gösterdiği ulusal duyarlılık ve bulunduğu fedakarlıkları takdirle selamladı.

Ardından Ulusal Uzlaşma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Haydar; ulusal diyalog ve uzlaşmanın sağlanması ortamı yaratma amacıyla bakanlığın Dera, Homs, Hama ve Lazkiye illerinde siyasi ve sosyal faaliyetlerle birlikte bulunduğu çabalar hakkında bilgi verdi. Bakan Haydar aynı zamanda teröristlerden temizlenen bazı bölgeler hakkında bilgi verirken, söz konusu bölge ahalisinin evlerine dönmeleri ve sabote edilen altyapı şebekelerinin onarım çalışmalarına değindi.

Kabine ardından oturum gündeminde yer alan bir dizi konuyu tartışarak bir kısmını karara bağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı