Genel

Suriye hükümeti ulusal görüşmelerden sonra istifa edecek

Suriye Dışişleri Bakanı El Muallim, Şam Hükümetinin ulusal görüşmelerin yapılması ve geniş yetkilere sahip bir hükümetin kurulmasının ardından istifa edeceğini söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, yaptığı bir açıklamada Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin ABD’nin liderliği altında Suriye’deki silahlı grupları destekledikleri, onların silahlarını temin ettikleri ve siyasi, ekonomik ve askeri boyutları olan uluslararası bir çerçeve üzerine Suriye’ye karşı girişimlerde bulunduklarını vurguladı.

El Muallim, Suriye’nin uydu kanalları tarafından yayınlanan bu açıklamasında ayrıca “Bu ülkelerin terörü desteklemeyi bırakacakları konusunda da kurduğumuz bir hayal yok. Fakat eğer bu şiddet girişimleri durmazsa o zaman ulusal görüşmeler de başlatılamaz” dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı El Muallim daha sonra ulusal görüşmelerin şeffaf olduğu ve Suriye’de yapım ve onarım için bir garantör niteliği taşıdığının altını çizerek “Ulusal görüşmelerin başarılı bir şekilde yapılması ve geniş uygulama yetkilerine sahip bir hükümetin kurulmasının ardından bugün iktidar olan Hükümet istifa edecektir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı