Genel

Suriye hükümetin önemle yaklaştığı konuların en başında bütün halk evlatlarının güvenliğini sağlamaktır

Başbakan Riyad Hicab; hükümetin en önemli önceliklerinin terör olaylarında zarar gören kamu binalarının onarılması ve ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırılması olduğunu ifade ederek ulusal uzlaşmanın ve anlaşmanın sağlanmasının önümüzdeki sürecin en öncelikli konusu olacağını belirtti.

Halk Meclisi toplantısında hükümet beyanını sunan Hicab; bütün illerde vatandaşların gıda başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarının karşılanması talebinde bulundu.

Suriye’nin günlük olarak 120 bin mutfak tüpüne ihtiyaç duyduğunu buna karşılık ilgili kurumların günlük olarak 220 mutfak tüpü temin etme kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Hicab; piyasada mutfak tüpüyle ilgili yaşanan sorunların üretimle değil dağıtım ile ilgili olduğunu ifade etti.

Hükümetin maliye politikalarını idari reform ve yolsuzlukla mücadele temelinde belirlendiğine işaret eden Başbakan; işsizlikle mücadele etmek gerektiğini ve bulunduğumuz yılsonu gelmeden gençleri çalıştırma projesi çerçevesinde 25 bin kişiye iş fırsatı yaratmak gerektiğini beyan etti.

Ülke içinde ve dışında terörle mücadelede gelinen noktada hükümetin önceliklerini yeniden düzenlemesini gerektirdiğini belirten Hicab; terörle mücadelenin yaşamın bütün alanlarını etkilediğini ve vatanın geleceğinin ve terörün ortadan kaldırılmasının kazanılacak zafere bağlı olduğunu vurguladı.

Vatan ve vatandaşların güvenliğini korumanın kutsal bir görev olduğunun altını çizen Başbakan Hicab; hükümetin önemle yaklaştığı konuların en başında bütün halk evlatlarının güvenliğini sağlamak olduğunu söyleyerek hükümetin bu süreçte hayati bir misyon yüklenen orduyu desteklediğini ve takdir ettiğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı