Genel

Suriye ile İslami Kalkınma Bankası’nın anlaşması onaylandı

Suriye Halk Meclisi başkanı Mahmut el-Ebraş başkanlığında düzenlediği oturumda Suriye hükümeti ile İslami Kalkınma Bankası arasında imzalanan 47 milyon euro değerindeki anlaşmayı onayladı.

Anlaşma; elektrik enerjisine artan talep ışığında Deyrezzor ilinde 750 MW üretim kapasiteli bir elektrik santralinin kurulmasını öngörüyor.

Halk Meclisi oturumunda ayrıca çevre sağlığını pekiştirme ve koruma amacıyla hazırlanan yeni çevre kanununu onayladı.

Çevreyi koruma ve kalkındırmayı hedefleyen yeni kanununun uygulanmasında ilgili kurum ve taraflarla işbirliği içinde Çevre Bakanlığına düşen sorumluluk ve yükümlükler belirtildi.

Oturumda yapılan tartışmalarda; çevrenin kalkındırılması ve korunmasında tüm bakanlık ve kurumların Çevre Bakanlığı ile işbirliğinde bulunmaları önemine dikkat çekildi.

Çevre İlerinden Sorumlu Bakan Kevkep Daye oturumda yaptığı konuşmada; çevrenin korunması amacıyla Bakanlığın bulunduğu çalışmalar ve hazırladığı planlara ışık tuttu.

Ardından Halk Meclisi Cumhurbaşkanı tarafından meclise sevk edilen kararnamelerin incelenmesi ve yasallığının değerlendirilmesi amacıyla ilgili uzman komitelere havale etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı