Genel

Suriye istisnai koşullar yaşayarak evrensel bir savaşa tanık olmaktadır

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Orgeneral Beşşar el-Esad’ın himayesi altında Askeri Siyasi Akademiden mezun olan yeni subaylara mezuniyet töreni düzenlendi.

Törende el-Esad’ın adına konuşan Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Fahd Casim el-Freyc Suriye’nin istisnai koşullar yaşadığını ve evrensel bir savaşa tanık olduğunu ifade etti. Bu savaşın Suriye’nin varlığını, güç olanaklarını ve mücadeleci tutumunu hedef aldığına işaret eden Korgeneral Freyc; vatanı hedef alan düşmanların bu vatanı savunmada büyük bir irade ve kararlılık sergileyen onurlu Suriye halkından öç almaya çalıştığını söyledi.

Genel Kurmay Başkanı Freyc; onurlu Suriye halkının düşmanlara karşı koyduğunu ve planlarını çökerttiğini belirterek, Suriye’nin egemenliğini, bağımsızlığını, ulusal kararını ve onurunu savunmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Suriye’nin krizden çıkma yönünde Arap, bölgesel ve uluslararası tüm dürüst girişimlere olumlu yaklaşımda bulunduğuna vurgu yapan Korgeneral Freyc; fakat bunlara rağmen Suriye düşmanlarının yurt içinde ve dışındaki kiralık aletleri aracılığı ile tüm olumlu adımları medya savaşları ve şiddet eylemlerini tırmandırmakla karşılık verdiklerini belirtti. Korgeneral Freyc Suriye düşmanlarının ülkede yaşamı aksatma, gerginliği tırmandırma, kaos ve fitneyi körükleme için hiç bir yöntem yada çabadan uzak durmadıklarını ekledi.

Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Freyc; vatanlarının olanak ve gücünü idrak eden, onurlu tutumlarına sımsıkı sarılan Suriye halkının krizden çıkmak için Suriye’yi canlarıyla savunmaya bu yönde de gereken her gayreti sarf etmeye azimli olduğunu ifade etti.

Korgeneral Freyc; Suriye’nin halkının bilinci, ideolojik kahraman ordusu ve bilinçli yönetimi ve dostlarının vefasıyla bölgesel ve uluslararası düzeyde güçlü bir konuma sahip olduğunun altını çizdi.

Yeni mezun subaylara seslenen Korgeneral Freyc; kendi alanlarında her zaman yenilikleri izleme ve pratikte uygulamanın yanında askeri, siyasi ve kültürel gelişmeleri yakından takip etmelerine çağırdı.

Akademi Müdürü konuşmasında akademinin sağladığı olanaklara işaret ederek, yeni mezunlara görevlerinde üstün başarılar dileklerinde bulundu.

Mezuniyet döneminin birincisi ise konuşmasında akademiden aldıkları teorik ve pratik bilgilerin önemine işaret ederek eğitimcilere teşekkür etti.

Törenin sonunda Korgeneral Freyc; mezun subaylara diplomalarını ve sembolik hediyelerini dağıttı. Ardından dönemin en başarılı öğrencisi mezuniyet döneminin plaketini el-Esad’ın temsilcisi Korgeneral Freyc’e takdim etti.

Mezuniyet törenine Filistin Kurtuluş Ordusu Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Tarık el-Hadra’nın yanında ordu ve silahlı kuvvetlerde çok sayıda üst düzey subay katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı