Genel

Suriye kabinesi İhbariye kanalı ve gazetecileri hedef alan eylemi kınadı

İlk oturumunu Başbakan Riyad Hicab’ın başkanlığında gerçekleştiren kabine; teröristlerin İhbariye Televizyon Kanalı ve basın mensuplarını hedef alan terör eylemlerinde hakkın ve halkın sesini hedef aldıklarını ve bu sesi susturmaya çalıştıklarını belirti.

Kabine ; hedef alınan televizyon kanalı ve gazetecilerin Suriye’de olup bitenlerin gerçeğini dünya kamuoyuna aktarmasıyla birlikte terör grupları ve onları finanse eden, onlara silah temin eden güçleri deşifre ettiğini ifade etti.

Kabine bu eylemin Suriyelilerle Suriye medyasının performansını etkilemeyeceğini, Suriye medyasının Suriye halkına, güvenlik ve istikrarına yönelik karanlık bir komplo yürütenlere karşı hakikati yüksek sesle dile getirmeğe devam edeceğini vurguladı.

Şehit ailelerine taziyelerini sunan kabine, yaralılara acil şifalar dileyerek görevlerine ve verdikleri asil mesajlara dönme temennisinde bulundu.

Başbakan Hicab; mevcut krizin istisnai ve alansal bir çalışmaya ihtiyaç duyduğunu, vatandaşlarla sürekli irtibat halinde olup isteklerini dinlemek; temel ve günlük ihtiyaçlarına cevap vermek gerektiğini belirtti. Hicab; hükümetin vatandaş ve devlet kurumları arasında güven inşa etmek ve milli duyguları güçlendirmek için çalışması gerektiğini söyledi.

Kabinenin çalışma önceliklerine değinen Hicab; bu öncelikleri arasında ekonomik ve idari reformları sürdürme, yolsuzlukla mücadele, beşeri kaynakları kalkındırma, özel ve kamu sektörleri arasındaki ortaklığı pekiştirme, vatandaşların günlük yaşam koşullarını iyileştirme ve işsizlik oranını azaltmanın yer aldığını açıkladı.

Kabine oturumunda Halk Meclisine sunmak üzere beyan hazırlama komisyonunun teşkil edilmesi kararı aldı. Aynı zamanda bir dizi hizmet alanına ilişkin komitelerin teşkil edilmesi üzerine anlaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı