Genel

Suriye kabinesi terörden kaçan vatandaşlara yardım mekanizmalarını tartıştı

Başbakan Adil Sefer başkanlığında toplanan kabine; silahlı terör gruplarının öldürme, sabotaj ve daha farklı terör eylemleri neticesinde evlerini mülklerini bırakıp göç etmek zorunda kalan vatandaşların evlerine dönmelerine yardım etme icraatları ve mekanizmalarını masaya yatırdı.

Kabine oturumunda; silahlı grupların farklı bölgelerde bulundukları terör eylemleri neticesinde zarar gören mülklerine ilaveten bu bölgelerde bulunan altyapı ve hizmet kurumlarını restore etme mekanizmalarını tartıştı.

Homs Kentinde terör eylemlerinin yol açtığı hasar ve zararları belirleme komitesinin teşkil edilmesi kararı alınan oturumda; yerel yönetimler bakanının başkanlığında teşkil edilen bu komitenin içişleri, sağlık, İskan ve yapı, elektrik ve önemli işlerden sorumlu devlet bakanlarının üyeliklerinden oluşacağı ifade edildi. Karar, terörden zarar gören semt ve bölgelerin en kısa zamanda normal yaşama geri döndürülmesi ve bu bölgelerdeki vatandaşların evlerine dönmeleri için gerekli pratik uygulamalarda bulunma yetkisi veriyor.

Kabine oturumunda ayrıca Yüksek Anayasa Mahkemesine ilişkin yeni kanun tasarısını tartışırken, yeni anayasayla tam bir entegrasyonun sağlanması yönünde aykırı kanunların iptal edilmeleri gereğini masaya yatırdı.

Oturumda; elektronik ödeme şirketlerinin kurulmasına ilişkin kanun da onaylandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı