Genel

Suriye Kabinesi teröristlerin bayram ateşkesine uymamalarını kınadı

Başbakan Vail el-Halaki; yolsuzluğun muhtelif şekil ve olgularıyla mücadele etmenin gereğini belirterek, harcamaların kontrole alınması, israfın sınırlandırılması ve idari reformların sürdürülmesi önemini belirtti.

Halaki başkanlığında dün düzenlenen kabine toplantısında; hükümetin bu süreç içindeki önceliklerinin başında vatandaşların idealleri çerçevesinde hizmet kalitesini yükseltmek ve alanını genişletmek olduğunu söyledi.

İdari performansın iyileştirilmesi ve kapsamlı reformlarla entegrasyonun sağlanması amacıyla bünyelerindeki genel müdürlüklere ilişkin değerlendirme raporlarını henüz kabineye takdim etmeyen bakanlıklardan en geç bir haftaya kadar bu raporları sunmalarını talep eden Başbakan Halaki; bayram süresince saha gezilerinde bulunan bakanlar ve devlet çalışanlarının harcadıkları çabaların takdire şayan olduklarını söyledi.

Halaki; bayram süresince vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi için bir kısım bakanlık ve kurumların adeta bir arı kovanına dönüştüğünü ifade etti.

Eli kanlı silahlı terör grupların, Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı tarafından ilan edilip silahlı kuvvetlerimizin bağlı kaldığı kurban bayramı süresince askeri operasyonları durdurma ilanına bulundukları ihlalleri keskin bir dille kınadığını belirten Halaki; bayram ve değerlerini tanımayan teröristlerin mübarek bayramın dört gününde askeri ve güvenlik kontrol noktaları, önemli ve ekonomik kurumlara bir çok yerde saldırı düzenlediklerini belirtti. Halaki; teröristlerin sivil kurumlara da saldırdıklarını ve sivil yerleşim alanlarında bomba yüklü araçları havaya uçurarak onlarca masum insanın kurban gitmesine yol açtıklarına dikkat çekti.

Başbakan Halaki; silahlı kuvvetlerimizin, vatan ve vatandaşların güvenliğini koruma amacıyla saldırgan teröristlere karşı koymak zorunda kaldıklarını belirtti.

Kahraman silahlı kuvvetlerimizin vatanın her karış toprağında güven ve istikrarı sağlama azim-kararlılığında odluğunun altını çizen Başbakan Halaki; aynı zamanda hükümetin de vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılama ve hizmet kalitesini pekiştirme amacıyla yoğun çabalarını sürdüreceğini söyledi.

Oturumda Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Kadri Cemil Rusya Federasyonuna bulunduğu ziyaret temasları ve sonuçları hakkında kabineye sunum verdi. Ardından kabine oturum gündeminde yer alan bir dizi karar tasarısını tartışarak bir kısmını karara bağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı