GenelSuriye Düşmanları

Suriye karşıtı teröristlerin kendi aralarında çatışmaları sürüyor

Suriye yönetimi muhalifi terör gruplarının kendi aralarındaki çatışmalar yer yer devam ederken alınan haberlere göre, en’Nusra ile sözde Özgür Suriye Ordusu adlı terör grupları arasında çatışmaların olduğu bildirildi.

Presstv’nin bildirdiğine göre, sözkonusu iki grup arasında çatışmalar, Türkiye ve Suriye sınırında yer alan Babülheva bölgesinde gerçekleştiği belirtilirken, en’Nusra örgütü,sözde Özgür Suriye ordusuna ait bir üssü ele geçirdiğini iddia etti.

Habere göre, en’Nusra, yine Türkiye’den Suriye topraklarına girdiği bildirilen sözde Özgür Suriye Ordusu grubundan çok sayıda teröristi de tutukladığını iddia etti.

Bu arada dört gün önce de İslami Cephe güçleri adlı milisler, sözde Özgür Suriye Ordusu’nu Suriye devleti aleyhindeki saldırılar için dikkate almayacaklarını ve kendilerinin bağımsız olarak hareket edeceklerini bildirmişti.

Bilindiği gibi bundan önce de terörist gruplar arasında çatışmalar çıkmış, çatışmalarda terörist grupların çok sayıda silahlı adamı öldürülmüş ve yaralanmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı