Genel

Suriye, komplolara karşı direniyor

Suriye başbakanı Vail Halaki, Suriye ve Filistin halkının, komplolara karşı direnişinde dik duruşunu gösterdiğini söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre; Suriye başbakanı Vail Halaki, Filistin’in kurtuluşu için halk cephesi genel komutanlık genel sekreteri Ahmed Cibril’i kabulünde, suriye ve Filistin halkının, komplolara karşı dik duruşunu sürdürdüğünü hatırlatarak, suriye uluslararası bir komplo ile karşı karşıyadır. Ülke kaos ve güvensiz hale getirilmek istenmektedir. Fakat, halkın ulusal birlik ve dayanışmasıyla, bu komplolar etkisiz hale getirilmiştir. Bölge direnişi, ABD ve siyonist rejim başta olmak üzere batılı ülkelerin yayılmacı ve emperyalist siyasetlerini suyu düşürmüştür” diye konuştu.

Suriye başbakanı Vail Halaki suriye halkına karşı batılı ülkelerin yaptırımları ve bazı arap ve bölge ülkelerinin de bu yaptırımlara desteğine işaretle de, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye desetğinde Suriye’ye yönelik komploların hayata geçirildiğini söyeldi.

Suriye başbakanı açıklamasında, suriye halkının, ulusal birlik ve dayanışmasında güçlü bir iradeye sahib olduğunu, yigit ve cesaretli bir orduya sahip olduğunu ve sonuçta zaferin kendileriyle birlikte olacağını hatırlatarak, ulusal barış ve güvenlik yoluyla sınırlarda huzur yeniden sağlanacak” diye konuştu.

Filistin’in kurtuluşu için halk cephesi genel sekreteri Ahmed Cibril’de bu görüşmede Suriye ve Filistin halklarının, uluslararası komplolara karşı dik duruşu sürdürdükleri sürece zafere ulaşacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu