GenelSuriye Dostları

Suriye komployu yenecek ve daha güçlü olacak

İran Başkanı Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi Suriye Petrol Bakanı Sait Mazi Hneydi’yi kabülü sırasında Suriye’nin krizi aşıp zafere erişeceğini ve eskisinden daha güçlü olacağını belirtti.

Rahimi görüşme sırasında, Suriye’ye karşı savaşa girenlerin Siyonist varlık ve Amerika’ya bağlı oldukları alenen görüldüğüne dikkat çekerek, komploculara karşı Suriye zaferinin şüphe getirmeyen bir durum olduğunu, zaferin kısa bir sürede sağlanacağını zanneden düşmanında şimdi, hayal kırıklığına uğradığını vurguladı.

İran Başkan Yardımcısı Rahimi, ülkesinin Suriye’ye desteğini yineleyerek, zaferinin özgür halkların zaferi, Siyonizm ve Amerika’nın hezimeti olduğunu ifade etti.

Kendi yönünden İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi Bakan Hneydi’yi kabülü sırasında Suriye krizinin çözümünde diplomasi ve siyasi seçeneğe bağlı kalınmasını belirterek Suriye sahasında ki bütün olumsuz gelişmelerin Komşu ve bütün bölgeye olumsuz etki yaptığını vurguladı.

Silahlı grupların Kurban Bayramı sırasında ateşkesi ihlal etmelerinin üzüntü verici olduğunu belirten Salihi, muhalefetin ateşkese bağlı kalmamasının Suriye hükümeti ve halkının bu uğurdaki haklılığı ve doğruluğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

Salihi ayrıca ülkesinin Suriye’yle ikili işbirliği düzeyini artırma hazırlığını vurguladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu