GenelSuriye Düşmanları

Suriye konusunda, İsrail ve Türkiye’nin ortak kaygıları ve çıkarları bulunuyor

Üst düzey batılı kaynakların, Türkiye başkanı Recep Tayip Erdoğan ile siyonist rejim başbakanı Benjamin Netenyahu arasında gizli görüşmeler için üst düzey temasların olduğunu belirtiyor.

Fars haber ajansının Filistin’de yayınlanan haftalık El Menar adlı dergiye dayanarak geçtiği haberde, Türkiye başbakanı Erdoğan ile siyonist rejim başbakanı Netenyahu arasında görüşmelerin düzenlenmesi için yoğun temasların yürütüldüğüne dikkat çekilerek, bu alanda en yoğun çabayı İngiltere’nin yaptığı, bu çerçevede, Londra’da İngiltere başbakan yardımcısının arabulucuğu ile İsrail ve Türkiye heyetlerinin 18 haziran’da bir araya geldiği belirtiliyor.

Söz konusu kaynak Suriye konusunda, İsrail ve Türkiye’nin ortak kaygıları ve çıkarları bulunduğunu hatırlatarak, bu ortak noktadan hareketle, taraflar arasında diyalogların başlatılması için çalışmalar yürütüldüğünü ileri sürüyor.

Hatırlanacağı gibi, İsrail ile Türkiye arasındaki gerilim, Mavi Marmara baskını ve 9 Türkiyeli aktivistin şehid olduğu saldırı ardından başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu