GenelSuriye Dostları

Suriye krizinden amaç, Siyonist İsrail karşısında direniş hattını zayıf düşürmektir

İslam İnkılabı Rehberinin uluslar arası işler danışmanı, bölge ülkelerinden bazılarıyla uluslar arası güçlerin Suriye aleyhindeki geniş kapsamlı saldırılarının Siyonist İsrail rejimi karşısındaki direnişin zayıflatılması amacını taşıdığını söyledi.

Dün Tahran’da 1. İslami Uyanış Kültür ve Sanat Festivali’nin kapanış töreninde konuşan İslam İnkılabı Rehberinin uluslar arası işler danışmanı Dr. Ali Ekber Velayeti, İslami uyanış hareketinin akamete uğratılması amacıyla düşmanlar ellerindeki tüm imkanları seferber etmiş bulunuyorlar. Nitekim İslam’a ve İslam Peygamberine yönelik saldırı ve hakaretlerin perde arkasındaki asıl hedefi de budur zaten” dedi.

Bölgede baş gösteren İslami Uyanış hareketinin asıl kaynak ve hedefinin bölgede İslam’a dönüş olduğunu belirten Velayeti, “Diktatörlük sistemler karşıtı halk hareketlerinin modeli ilk kez İran’a tahakkuk buldu ve 30 yıllık bir süre ardından başka halkların da sulta ve dikta düzenlerine karşı baş kaldırarak kıyam edebileceklerini gösterdi” dedi.

İran aleyhindeki yaptırımlara da temas eden İslam İnkılabı Rehberinin uluslar arası işler danışmanı, İran’ın bugün Ortadoğu’nun en etkili ülkesi olduğunu ve bunun asıl sebebinin ise dış siyasetinde ve ülke idaresinde sulta düzenlerinden bağımsız olarak karar alma ve hareket etme kabiliyetinin olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı