Genel

Suriye krizine müdahale, krizi çıkmaz hale getiriyor

Kum İslam âlimleri ve taklid mercilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, yabancıların Suriye meselesine müdahalelerinin, krizi içinden çıkılmaz hale getirdiğini söyledi.

Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, önceki gün Kum’da bir grub İslam inkılâbı muhafızlar ordusu komutanının kabulünde, yabancıların, Suriye meselesine müdahalelerini eleştirerek, “Suriye’ye müdahaleci siyasetler, krize çözüm katkısı sağlamadığı gibi, krizin daha bir artması ve çözümsüz hale gelmesine yol açtığını” söyledi.

Suriye’de ateşkesin tamamen uygulanmasını istemeyen düşmanların, yoğun bir çalışma yürüttüklerini hatırlatan Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, batılı ülkelerin Suriye’de hükümetin devrilmesi için yoğun bir çaba gösterdiklerini, muhtelif senaryoları devreye soktuklarını belirterek, bu komploların arkasında, Suriye hükümetinin, siyonist rejimin cinayetlerine ve işgalci siyasetlerine karşı direnişi ve dik duruşu, mazlum Filistin halkına karşı destekleri olduğunu söyledi.

Ayetullah Nuri Hemedani, İran televizyon kanallarının yayınlarının bazı uydular üzerinden yayınlarının kesilmesine dair düşmanların çabalarına işaretle de, düşmanlar muhtelif yaptırımlarla, İran İslam inkılabının muhtelif ülkelerdeki nüfuzu ve etkisini önlemeye çalışmak istemektedirler” diye konuştu.

Ayetullah Hemedani açıklamasında, batılı kitle iletişim araçlarında İslam peygamberine karşı çirkin saldırı ve küstah hakaretlere işaretle de, müslümanların, bu çirkin saldırı ve küstah hakaretlere karşı suskun kalmamaları, İslam dünyasına karşı çirkin saldırıları önlemleri gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu