Genel

Suriye krizinin çözümü için Tahran oturumu yapıcı bir adım

Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydar, Tahran’da yapılan Suriye ulusal diyalog oturumunun, krizin çözümü için önemli ve yapıcı bir adım olduğunu söyledi.

Suriye devlet televizyonuna demeç veren Ulusal barış bakanı Ali Haydar, ülkenin içinde bulunduğu krizin tek çözüm yolunun diyalog ve görüşmeler olduğunu belirterek, Tahran ulusal diyalog oturumu, krizin çözümü yolunda ciddi bir adımdır. Krizin ilk günlerinden bu yana, yapılan Yabancılar tarafından önerilen bütün önerilerde şiddetin durması ve siyasi çözüm yollarının aranması konularına vurgu yapıldığını söyledi.

Ali Haydar açıklamasında, Tahran’da yapılan iki günlük Suriye ulusal diyalog toplantısında, önemli ve ciddi adımların atıldığını çünkü katılımcıların tamamının, yabancı müdahaleye karşı ve savaşa itiraz edenlerin oluğunu söyledi.

Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydar, Suriye’ye teröristlerin başka ülkelerden giriş yaptığını ve halkın çıkarlarıyla hiç bir ilişkilerinin de bulunmadığını, yönetimin değişmesi yönündeki isteklerinin de, ülkenin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığını sağlayacak nitelikte olmadığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı