Genel

Suriye krizinin siyasi yolla çözülmesinde ısrarlıyız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye’de durumun giderek vahim bir hal kazandığını belirterek, Suriye krizini siyasi yolla çözme yönündeki çabalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç dün yaptığı bir açıklamada “Suriye’de durum giderek vahim bir hal kazanmakta ve şartların iyileşeceği, iç münakaşanın yatışacağına dair hiçbir işaret de görünmüyor” dedi.

Rus “Vızglad” gazetesinin haberine göre, haftalık basın toplantısında soruları cevaplandıran Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukaşeviç ayrıca “Rusya hala BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi’nin Suriye krizi için önerdiği diplomatik çözüm yolunu destekliyor ve bu krizzede ülkede sorunun çözüme kavuşturulması gayesiyle bütün tarafları görüşme masasına oturtmak üzere temaslarını sürdürecektir” diye vurguladı.

Lukaşeviç daha sonra Suriye’nin Katar Büyükelçiliğinin Suriye muhaliflerine teslim edilmesiyle ilgili bir soru üzerine “Bir ülkede bir başka ülkye ait mülk söz konusu ülkeyle ilgisi olmayan teşkilat ve organlara teslim edilemez” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı