Genel

Suriye Kürtleri ülkelerini yabancı müdahale karşısında savunuyor

Suriye Kürt demokrat parti siyasi büro üyesi,ülkesi işlerine her türlü yabancı müdahaleye muhalefetini bildirdi.

Suriye’de “Hizb Elbarti” olarak bilinen Kürt demokrat parti siyasi büro üyesi bedr berazi, Fars haber ajansına yaptığı açıklamada Suriye’deki siyasi, güvenlik durum ve bu ülkedeki krizle ilgili olarak Suriye iç işlerine müdahale eden ülkelerin belli hedefleri bulunduğu ,Suriye toplumunun parçası olan Kürtlerin her türlü yabancı müdahale karşısında hükümeti destekleyeceklerini belirtti.

Berazi, Türkiye’nin batının bölgedeki siyasetlerinin uyguladığını belirterek Suriye’deki Kürtlerin Türkiye’ye bağlı muhaliflerle teröristleri desteklemediklerini söyledi.

Suriye’de terör grupları Mart 2011 den buyana katar, Suudi Arabistan, Türkiye ,Amerika ve bazı batılı ülkelerin desteğiyle Suriye’de kargaşa çıkarıp Siyonist rejimin bölgedeki yayılmacılığına en önemli engel sayılan Suriye hükümetini devirmeye çalışıyorlar

Bir Yorum

  1. suriye hükümeti bugüne kadar israil aleyhine ne yaptı , madem bukadar gücü var (gerçi bugüne kadar hep çocuklar üzerinde kullandı) , neden bu gücünü golan tepelerini geri almak için israile karşı kullanmadı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu