Genel

Suriye meclis başkanı: Suriye’nin geleceği konusunda Suriye halkı karar verir

Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el’Laham, Suriye halkının liderleri Beşar Esad’ı çok güçlü bir şekilde desteklediğini ve asla düşmanların onun aleyhinde bir komplo düzenlemelerine izin vermeyeceğinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Suriye meclis başkanı, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da İran Meclis Başkan vekili Muhammed Hasan Ebu Turabi Ferd ile görüşmesinde, Suriye halkının ülkelerinin içişlerine yabancıların karışmasına karşı olduğunu belirterek; “Suriye halkı geleceğinin başkaları tarafından belirlenmesine asla izin vermez ve geleceği konusunda da Suriye halkı karar verir” dedi.

Sözkonusu görüşmede İran meclis başkan vekili de, Suriye meselesinin siyasi yollardan çözümüne inandıklarını bildirirken bugün düşmanların Suriye halkının Beşar Esad’a verdiği desteği ve Beşar Esad’ı devirmeye yönelik komploları yürürlüğe koymaya çalıştıklarını söyledi.

Ebu Turabi Ferd, açıklamasında İran’ın her zaman Suriye halkının yanında olduğunu ve Suriye’ye yabancı müdahaleye son verilmesini istediğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı