Genel

Suriye medyası üzerinde yargı haricinde hiç bir otorite bulunmamaktadır

Suriye Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi Suriye’de medyanın partisel, siyasi yada benzeri bir medya değil de; başta tüm kesimleriyle Suriye halkı olmak üzere tüm kurumları ve bileşenleriyle bir devlet medyası olduğunu belirtti.

Gazeteciler Genel Birliğinin dün Vihda Kurumu Binasında düzenlediği konferansta konuşma yapan Bakan Zoubi; medyanın, kimsenin vasiyeti yada direktiflerine tabi olmadan özgür, bağımsız ve egemen olmasının gereğine vurgu yaptı.

Bakan Zoubi; Suriye’de medyanın kesinlikle özgür ve egemen olduğunu, yargı haricinde kimsenin bu medyaya otoritesi yada direktifi bulunmadığını söylerken, bunun aksini anlayanın ise kendi sorumluluğuna düştüğünü ekledi.

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın, enformasyonda çalışan herkesin durumunu düzenleme ve organize etme direktiflerinde bulunduğuna dikkat çeken Zoubi; yolsuzluk davaları haricinde kimsenin işinden edilmemesi talimatlarında bulunduğunu ekledi.

Bakan Zoubi; el-Esad’ın ayrıca mümkün olan olanaklar dahilinde gazetecilerin tüm taleplerinin temin edilmesi direktiflerinde bulunduğunu belirtti.

Medya sektöründen emekli olanlara destek basında gereken tüm icraatların alınacağını ifade eden Bakan Zoubi; istek haricinde emekliliğin olmayacağını söyledi.

Bakan Zoubi; medya sektöründe üniversite mezunları ve profesyonellere dayanmanın yanında yüksek performans sahiplerine öncelik verilmesi önemini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı