GenelSuriye Dostları

Suriye meselesi sadece, görüşmeler yoluyla çözülür

İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, Suriye sorununun sadece taraflar arasıda diyalog ve görüşmeler yoluyla çözüleceğini söyledi.

Doğu Afrika ülkelerinden Cibuti’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı İİT dışişleri bakanları toplantısında açıklamada bulunan İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, Suriye krizinin çözümü için İran İslam cumhuriyetinin, yazılı olarak, Rusya, Mısır, Türkiye, Suudi Arabistan ile BM ve Arap Birliği Suriye özel temsilcisine çözüm önerisinde bulunduğunu ve bu ülke yetkilileri tarafından da olumlu karşılandığını söyledi.

Dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi açıklamasında, önümüzdeki hafta, Pakistan’ın başkenti İslamabat’ta, gelişmekte olan İslam ülkeleri D-8 liderler zirvesinin olacağını ve bu zirvede de, İran, Türkiye ve Mısır dışişleri bakanları arasında konunun masaya yatırılacağını hatırlatarak, Suriye krizinin çözümü için arayışların süreceğini dile getirdi.

Suriye krizinin kontrol altına alınmaması halinde, bölgede olumsuz sonuçlarının da yansıyacağını belirten İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi ‘bazıları, Suriye halkı ve Müslümanların yararına bir şeyler istemiyor. Onların hayrına olacak bir şeyler istemiyorlar. Sürekli olarak Müslümanlar arasında ihtilafların, çatışmaların olmasına çalışıyorlar’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı