GenelSuriye Dostları

Suriye meselesi uluslar arası düzeyinde çözülmeli

İran İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye meselesinin Uluslararası düzeyde çözülmesi gerektiğini söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine göre; İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, ABD, siyonist rejim ve bölgedeki bazı ülkelerin, Suriye sorunun çözümü konusunda İran İslam cumhuriyetinin uluslar arası etkinliğini azaltma çabasında olduğunu dile getirdi.

Suriye’deki gelişmelerin ele alındığı toplantıya işaret eden Sözcü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, “toplantıya katılanlar, terörist grubların koordinasyonu, bu terör grublarının desteklenmesi, terör eylemlerinin arttırılması, halkın öldürülmesi ve halk içerisinde korku oluşturulması gibi eylemlerin düzenlenmesine destek verdiklerini söyledi.

İslami şura meclisi ulusal güvenlik ve dış siyaset komisyonu sözcüsü açıklamasında, Suriye’deki çatışmaların, sınırların dışına taşarak, uluslar arası bir düzeye taşındığını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu