Genel

Suriye Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun: Düşmanlar evlatlarımızın özverileri sonucu yenildiler

Suriye Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun, Suriye düşmanlarının Suriyelilerin bilinci, vatanı savunmak için yaptıkları fedakârlıklar ve özverileri sayesinde Suriye’ye açtıkları savaşta yenildiklerini, halkın imkânları ve servetini ele geçirme çabalarında başarısız olduklarını belirtti.

Hassun, dün Suriye Petrol Şirketinde yaptığı “Enerji ve Barışın Yaratılmasındaki Rolü” başlıklı konuşmasında Suriye evlatlarının fikri, imkânları ve doğal zenginlikleriyle hedef alındığını söyleyerek Suriye evlatlarını sevgi, ulusal kaynaşma ve uyum içinde yaşamasını sağlayan büyük ilke, ahlak ve değerlere sahip olduğunun altını çizdi.

Dünyadaki enerji kaynaklarının çeşitli olduğunu ve petrolün en alt enerji kaynağını oluşturduğuna işaret ederek aydınlık bir ruh taşımayan ve evlatlarının potansiyelinden yararlanamayan ulusların gücünü kaybedeceğini ifade etti.

Müftü Hassun, vatan evlatlarına komplolarla mücadelede beşeri potansiyeli ve doğal kaynakları vatan ve ulusun çıkarlarına hizmet edecek şekilde istismar etme çağrısı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı