Cinayet ve Katliamlar

Suriye müftüsünün oğlu ile bir profesör teröristlerce öldürüldü

Suriye’de Vatanın ilerlemesi ve kalkınması için çabalayan tıp, eğitim ve bilim çevrelerini hedef alan eylemleri çerçevesinde teröristler dün öğleden sonra Halep Üniversitesi Tarih Profesörü Dr. Muhammet el-Ömer’i ve Cumhuriyet Baş Müftüsü Şeyh Ahmet Bedrettin Hassun’un oğlu Sariye Hassun’a suikast eylemi düzenledi.

Müftünün oğlu Sariye Hassun; daha sonra kaldırıldığı hastanede tüm tıbbi müdahalelere rağmen yaşamını yitirerek şehit oldu.

İdlib Emniyet Müdürlüğü’nden bir kaynak, İdlib Halep karayolunda Ebla Üniversitesi yakınlarında pusuya yatan eli kanlı hain saldırganların, Dr. el-Ömer’in aracına açtıkları yayılım ateşinde profesörü şehit ederken, Cumhuriyet Baş Müftüsünün oğlunu da yaraladıklarını bildirmişti. Kaynak ayrıca Sariye Hassun’un aldığı kurşun yaraları neticesinde hastaneye kaldırıldığını eklemişti.

Hatırlanacağı üzere silahlı terör grupları düzenledikleri hain saldırılarda, 25 Eylül tarihinde Homs Devlet Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Bölüm Başkanı Dr. Hasan İyd’i; 28 Eylül’de Baas Üniversitesi’nde Nükleer Mühendislik Uzmanı Mühendis Avs Abdülkerim Halil’i ve 26 Eylül’de de İnşaat Mühendisliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Muhammet Ali Ukeyl’i şehit etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu