Genel

Suriye mutlak bir şekilde zaferin sahibi olacaktır

Suriye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Necah el-Attar bugün Hindistanlı basın heyetiyle bir araya gelerek, iki dost ülke halkları arasındaki tarihi ilişkilerin yanında batı sömürüsüne karşı ortak mücadelelerini belirtti.

Suriye’nin Washington ve batılı başkentlerde hazırlanan büyük bir komploya maruz kaldığını belirten Attar; Suriye devletinin yapısını ve misyonunu baltalamayı hedefleyen, büyük Ortadoğu projesi çerçevesinde Suriye’nin boyunduruk altına girmesini amaçlayan bu komplonun bölgesel kollarla hayata geçirilmeye çalışıldığını açıkladı.

Görüşmede Hindistanlı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı; Suriye’nin halkı ve ordusuyla güçlü bir ülke olduğunu, kendisi ve halkının çıkarlarını savunma gücüne sahip olduğunu vurguladı. Siyasi ve ekonomik baskıların Suriye’yi yıldırmayacağını ve ilkeli tutumlarından caydırmayacağını belirten Attar; Suriye’de terörün alasını işleyen silahlı gruplara para ve silah temin eden, her türlü desteği sağlayan ve bu teröristlere ülkelerinde eğitim kampları açan bir kısım tarafların Suriye’yi korkutamayacaklarını ifade etti.

Attar; Suriye’nin zafer, düşmanlarının ise yenilgi sahibi olduklarına işaret ederek, ülkede yönetimi etrafında kenetlenen, ulusal birlik-beraberlik ve kapsamlı reformlara sıkı sıkıya tutunan Suriye’nin mutlak bir şekilde zaferin sahibi olduğunu belirtti.

Suriye’ye karşı batı-ABD projesinde öncü ve mızrak ucuna dönüşen Türkiye başta olmak üzere bir kısım komşu ülkelerini komşuluk, coğrafya ve tarih haklarına saygı göstermeye çağıran Attar, tüm bölgenin güvenlik-istikrarını sarsmayı amaçlayan planların peşinde sürüklenmemeye davet etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Attar; Hindistanlı basın heyetinin Suriye’deki olayları direk bir şekilde gözlemleri ve gerçekleri tam bir tarafsızlıkla objektif ve dürüst bir şekilde Hindistan kamuoyuna aktarma temennilerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu