Genel

Suriye, Nijerya’daki tekfirci terörü kınıyor

Suriye dün; ‘Boko Haram’ adlı tekfirci terör örgütünün Nijerya’da gerçekleştirdiği terör eylemlerini kınadı.
SANA haber ajansının bildirdiğine göre Suriye Dışişleri Bakanlığı dün yayınladığı bildiride; Suriye’nin, ‘Boko Haram’ adlı tekfirci terör cemaatinin Nijerya’da masum insanlara, öğrencilere ve ulusal orduya karşı bulunduğu insanlık dışı terör eylemlerini endişeyle izlediğini belirtti.

Bakanlık beyanda söz konusu tekfirci terör cemaatinin Başkentin bir banliyösünde halk ulaştırma garajında bomba yüklü bir araçla gerçekleştirdiği, 50 kişinin yaşamını yitirmesi ve onlarca kişinin de yaralanmasına yol açan bombalı terör eylemine işaret ederek, Suriye hükümetinin bu insanlık dışı terör eylemlerini şiddetle kınadığını belirtti.

Suriye hükümetinin teröre karşı Nijerya hükümeti ve halkıyla dayanışmasını ifade eden Bakanlık; şehitlerin ailelerine taziyelerini, yaralılara da acil şifalar temennilerinde bulundu.

Bakanlık uluslar arası toplumun Kaide ve Vahhabilik oluşumlarıyla bağlantılı olan bu tekfirci teröre karşı sorumluluğunu üstlenmekle birlikte acil ve etkin icraatlar alması talebinde bulunurken, tekfirci ve radikal terörün dünya güvenliği ve istikrarını tehdit eden en büyük tehlike haline gelmesinden uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu