Genel

Suriye olayları halkın birlik ve bütünlüğünü yok etmek için hazırlanmış bir komplodur

Suriye meclis başkanı, bu ülke halkının birlik ve bütünlük içinde olduğunu bildirerek, anlaşmazlıkların yapay olduğunu açıkladı.

Dün İran televizyonu ikinci kanalına konuşan Suriye meclis başkanı Muhammed Cihad el-Lehham, Suriye olaylarını bir Arap kıyamı olarak açıklamanın yanlış olduğunu, zira bu olayların Suriye halkının birlik ve bütünlüğünü yok etmek amacıyla hazırlanmış bir komplo olduğunu bildirdi.

Silahlı terör timlerinin başta Amerika ve bazı Arap yönetimi olmak üzere dış güçlerden destek aldıklarını hatırlatan Suriye meclis başkanı el-Lahham, bu katillerin Suriye’nin alt yapısının tahrif edilmesi amacıyla desteklendiklerini söyledi.

Arap ve batılı ülkelerin medyasının gerçek dışı olmadığın hatırlatan el-Lahhami, Katar ve Arabistan yönetimlerinin bizzat kendilerinin bir numara demokrasi düşmanı oldukları bir ortamda Suriye’ye karşı tavır takındıklarını ve Suriye halkını demokrasiye davet ettiklerini söyledi.

Rusya ve Çin yönetimlerinin Suriye konusundaki siyaset ve tavırlarını da açıklayan Suriye meclis başkanı, söz konusu ülkelerin mevcut gerçekler ve uluslar arası kurallar uyarınca davrandıklarını, ancak Amerikan hükümetinin tüm uluslar arası kanunları ayaklar altına aldığını ve siyonist İsrail rejiminin çıkarlarını savunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı