GenelSuriye Dostları

Suriye önümüzdeki dönemde iyi olacak ve krizden kurtulacaktır

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Adnan Mansur; Suriye’nin iyi olacağını ve krizden kurtulacağını ifade ederek, önümüzdeki günlerin bunu kanıtlayacağını söyledi.

Rusya Bugün Kanalına dün yaptığı açıklamada Mansur; dünyada dengeyi kurmak isteyen akıllı ve muazzam güçlerin bulunduğunu, Suriye için korkmanın da gereği olmadığını kaydetti.

Önümüzdeki günlerin yeni bir şafağı müjdeleyeceği ve Suriye’ye yaşam ve can katacağına inandığını dile getiren Mansur; bunun sadece Suriye’deki halk ve yönetime değil, aynı zamanda Lübnan’ın yanı sıra Suriye’nin tüm komşu ülkeleri ve halklarının kazanımı olacağına işaret etti.

Lübnan Dışişleri Bakanı Mansur; Suriye’deki krizden çıkmanın tek yolunun ulusal diyalog olduğunu yeniden belirtirken, Suriye yönetiminin halkın reformlardaki meşru talep ve umutlarını yerine getirdiğine dikkat çekti.

Lübnan’ın, Suriye halkının temsilcisi olarak İstanbul meclisini tanımayacağının altını çizen Mansur; meclisin Beyrut’ta ofis açmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerini, çünkü böyle bir şeyin meclisi tanıma anlamına geldiğini ekledi.

Mansur; Suriye ve Lübnan arasındaki ilişkilerin özelliğine ilaveten iki ülke arasında imzalanan anlaşmalara yeniden işaret etti.

Lübnan’ın Suriye’ye yönelik yaptırımlar çizgisinde de yürümeyeceğine vurgu yapan Mansur; bunun Lübnan için ekonomik, ticari, güvenlik ve ayrıcalıklı ikili ilişkiler alanlarında büyük bir kayıp olacağını açıkladı.

Mansur; Suriye’de cereyan eden olayların aynı şekilde Lübnan açısından da acı verici olduğuna dikkat çekerek, bunun uzun süreçli olarak Lübnan’a olumsuz etkileri olacağını işaret etti.

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Mansur; ülkesinin baştan beri Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü yabancı müdahaleye karşı olduğunu yeniden vurgulayarak, bunun Suriye’deki durumların çözümüne hiç bir katkı sağlamayacağı, tam aksine durumları çıkmaza sokacağı kanaatinde olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı