Genel

Suriye Ordu birlikleri başarılı operasyonlarını sürdürüyor

Suriye Silahlı Kuvvetleri muhtelif bölgelerde hain ve gaddar silahlı terör grupları ve terörle mücadele kapsamında temizlik ve kovalama operasyonlarını sürdürüyor.

Homs Hule Kırsalında Teröristler Öldürüldü Silah ve Teçhizatları Ele Geçirildi

Suriye Silahlı Kuvvetleri, Homs Hule kırsalındaki Akrab beldesinde silahlı terör grubu hücresine yönelik baskın düzenledi. Operasyon sonucunda, aralarında otomatik tüfekler ile RPG roketatarların bulunduğu çok sayıda silah ve cephaneye el konuldu.

SANA’ya açıklama yapan askeri kaynak, baskın operasyonu sonucunda terör grubunun tamamının öldürüldüğünü söyledi.

Hama’da Teröristlerle Beraber Silah ve Suç Edatları Etkisiz Hale Getirildi

Suriye Silahlı Kuvvetleri bugün, Hama kentinde düzenlediği başarılı operasyonlarda bazı teröristlerle birlikte araçları etkisiz hale getirdi.

SANA muhabiri yetikli kaynaktan naklen, bir Suriye Silahlı Kuvvetlerinin Hama doğu kırsalının Cub Zreyk köyü yakınlarında bugün silahlı terör grubuna yönelik düzenlediği başarılı operasyonda bazı teröristlerin öldürüldüğünü söyledi.

Kaynak, bir başka birliğin Kirnaz yakınlarında Hama’nın kuzey kırsalındaki Tel Breydic’de, silahlı bir terör grubuna yönelik başarılı operasyonunda terör grubunun ağır kayıplara uğratıldığını belirtti.

Hama’nın batı kırsalındaki Bared el-Kerim köyü kavşağında silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdiğine işaret eden kaynak, grubun elemanlarının ölü ve yaralı düşürüldüklerini araçlarını da imha ettiğini ve Silahlı Kuvvetlerin sözü geçen mevkide yol kenarına yerleştirilmiş 40 kg ağırlığında bir bomba düzeneğini etkisiz hale getirdiklerini ifade etti.

Hama Kırsalında Nusralı Teröristler Hedef Alındı

Öte yandan silahlı kuvvetler Hama kırsalı’nın Cub Zreyk Bölgesinde Nusra Cephesinden bir terör grubuna yönelik nitelikli bir operasyonda bulunarak gruptaki teröristlerin çoğunu ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Yetkili bir kaynak Hama kırsalının Barid-Kreym köylerinin yolları ve Ğab Bölgesindeki Tel Breydic’de terör gruplarının ağır kayıplara uğratıldıklarını belirtti.

Dera ve Kırsalında İki Terör Grubuyla Sıcak Temas

Dera ve Kırsalında vatandaşlara ve mülklere saldıran iki terör grubuna odaklı iki operasyon gerçekleştiren silahlı kuvvetler saldırganların büyük çoğunluğunu etkisiz hale getirdi.

Dera Kentinin Beled Bölgesinde Suriye Silahlı Kuvvetlerinin bir terör grubuyla çatışmaya girdiğini ifade eden yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; gruptaki elemanların büyük çoğunluğunun ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini, bir kısmının kimliklerinin belirlendiğini aktardı.

Kırsaldaki Dael Bölgesinde Tabilin yolu üzerinde benzer bir çatışmanın yaşandığını ifade eden kaynak; yine saldırganların büyük çoğunluğunun suç aletleriyle birlikte etkisiz hale getirildiğini söyledi.

İdlib Kırsalının Bir Çok Bölgesinde Nitelikli Operasyonlar

Suriye Silahlı Kuvvetleri İdlib kırsalının Maardibsi, Muarratulnuman, Kitan, Neyrab, Bedabur, Künserva, Maaritmısrin, Serakib ve Cisr el-Şuğur’daki Ğassaniye bölgelerinde çok sayıda terör yuvasını içlerindeki teröristler, silah, mühimmat ve araçlarla birlikte etkisiz hale getirdi.

Yetkili kaynak operasyonlarda aynı zamanda bir kısmı ağır makineli silahlarla donatılmış olmak üzere çok sayıda aracın taşıdıkları terörist ve cephaneyle birlikte tahrip edildiklerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu