Genel

Suriye ordusu asker alımını askıya aldı

Suriye genel kurmay başkanlığı, koronavirüsün yayılmasını önleme amacıyla asker alımını 1 ay için askıya aldı.

SANA haber ajansının verdiği habere göre, Suriye genel kurmay başkanlığı, korona salgınına karşı mücadele amacıyla 22 nisan tarihine kadar asker alınmayacağını bildirdi.

Suriye’de halihazırda korona tanısı hiç kimseye konmadı. Ama devlet salgının yayılma riski amacıyla asker alımını askıya aldı.

Bu arada Korona Virüs’e (COVİD19) karşı koymada ihtiyati tedbirler çerçevesinde, virüsün taşıdığı sağlık tehlikeleri ve dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılmasına nazaran Suriye İçişleri Bakanlığı bazı ülkelerden gelen Arap ve yabancıların girişini men etti.

Bakanlık yayınladığı genelgede, ülkede ikametgahları veya giriş vizeleri olsun olmasın Çin, İtalya, İran, Güney Kore, İspanya, Almanya, Fransa, Amerika, Japonya, Belçika, Avustralya, Norveç, Danimarka, İsveç ve Finlandiya’dan gelenlerin ülkeye girişlerinin 2 ay men edildiğini söyledi.

Bakanlık, ülkede ikametgahları veya giriş vizeleri olsun olmasın, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Küveyt, Mısır, Irak, Lübnan, Suudi Arabistan, Cezayir, Tunus ve Fas’tan gelenlerin ülkeye girişlerinin 1 ay men edildiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu