Genel

Suriye ordusu başarılı operasyonlarını sürdürüyor

Suriye sınır muhafız kuvvetleri Lübnan topraklarından ülkeye sızmaya çalışan silahlı bir grubu engelleyerek onlara büyük kayıplar verdirdi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre Suriye sınır muhafız kuvvetleri dün (Salı) Halat bölgesinde Lübnan’dan Suriye topraklarına sızmaya çalışan terörist grubu engellemeyi ve onlara kayıplar vermeyi başardığını belirtti.

Hums’ta silahlı grupların El-Hula hastanesine saldırıları ordu birlikleri tarafından engellenirken, El-kasir kenti yakınlarında da teröristleri taşıyan ve ağır makineli tüfek ile donatılmış olan bir araç yine ordu güçleri tarafından hedef alınarak imha edildi.

Suriye ordusunun Dara, Duma, Hurseta, El-huceyre, Muazzemiye ve El-diyabiye bölgelerindeki başarılı operasyonları ve ilerlemeleri sürerken, güvenlik konseyinin oturumu eşiğinde teröristler Halep’in Bustan El-kasır bölgesinde korkunç bir cinayete daha imza attılar. Teröristler onlarca Suriyelinin ellerini ve ayaklarını bağlayarak öldürüp onları parçalamanın ardından cesetlerini Kuveyk nehrine attılar. Şimdiye kadar 68 cesedin sudan çıkarıldığı, öldürülenlerin bölgede hükümete destek verdikleri için teröristlerce kaçırıldığını belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı