Genel

Suriye ordusu büyük sürprizler göstermeye hazırlanıyor

Suriye’deki askeri kaynaklar, Suriye ordusunun savaşa devam etmekte kararlı olanlar için hazırladığı büyük sürprizleri göstermeye hazırlandığını açıkladı.

Suriye’de yayımlanan el-Vatan gazetesinin haberine göre Suriye’deki askeri kaynaklar, Suriye Ordusu’nun Şam’da savaşa devam etmek isteyen ve teslim olmayı kabul etmeyenlere karşı hazırladığı büyük sürprizleri göstermeye hazırlandığını duyurdu.

Duma, Deraya, Madamiya ve Harasta’daki Özgür Suriye Ordusu mensuplarını kuşatma altına aldığını ilan eden Suriye Ordusu, militanların dışarıdan yardım çağrısına olumlu karşılık verilmediğini kaydetti, Meliha’da ÖSO güçlerinin ağır kayıplar verdiği bildirildi.

Irbin ve Guta Şarkiye’deki militanların hücrelerine saldıran Suriye Ordusu, Özgür Suriye Ordusu’nun bu bölgede ağır kayılar verdiğini duyurdu.

Nusra Cephesi militanlarının yer yer bulunduğu başkent Şam’da önemli ilerlemenin sağlandığını kaydeden askeri kaynaklar, Halep’te ise Suriye Ordusu’nun taktik değiştirerek doğudan ziyaden Halep’in güneyine odaklandığını belirtti.

Şam ve Halep’in yanı sıra Suriye Ordusu’nun Dera ve İdlib’teki Nusra Cephesi militanlarına yönelik operasyonlarına devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı