Genel

Suriye Ordusu Dera Ve Hums Kırsalında Teröristlerden Toplam 24 Kişiyi Öldürdü

Öte yandan dün sabah silahlı bir terör grubu Dera kırsalında Askeri bir birliğe erzak taşıyan bir araca saldırmasıyla araca refakat eden güvenlik birimleriyle teröristler arasında bir çatışma çıktı.

Çıkan çatışmada 11 terörist etkisiz hale getirilip birçoğu da yaralanırken Çavuş Baha Ali Helluf şehit düştü iki asker de yaralandı.

SANA muhabiri yetkili bir kaynağın; güvenlik birimleriyle çatışmaya giren silahlı terör grubuna ait 13 kaleşnikofun yanı sıra birçok makineli tüfek ele geçirildiğine yönelik bilgi verdiğini kaydetti.

Arbin’de Sığınağa Yapılan Operasyonda Silahlı Bir Terör Grubu Yakalandı

Ayrıca güvenlik birimlerinin Şam Kırsalına düşen Arbin bölgesinde sürdürdüğü operasyonlar çerçevesinde teröristlerin saklandığı bir sığınağa yönelik düzenlediği baskınla silahlı bir terör grubunun bütün üyelerini yakaladı.

SANA muhabiri resmi bir kaynağın; operasyonlar çerçevesinde güvenlik birimlerinin üç saha hastanesi bulduklarını ve çok sayıda silah, patlayıcı ve el yapımı bomba ele geçirdiklerini açıkladığını beyan etti.

Muhabir sığınak baskını sırasında bir üsteğmenin yaralandığını ve sığınakta bulunan teröristlerin tutuklandığını aktardı.

Ayrıca Hums Bölgesinde Devriye Gezen Askerlere Ateş Açan Teröristlerle Çıkan Çatışma Neticesinde,Teröristlerden En Az 13 kişi öldürüldü.Çatışma sırasında askerlerden ise 2 kişinin şehid olduğunu açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı