Genel

Suriye Ordusu Deyrezzor’da ki operasyonlarını genişletti

SANA’nın verdiği habere göre Suriye Hava güçleri ve topçu birliklerinin desteği ile radikal teröre karşı devam eden askeri operasyonlarda bu çetelere ait araç konvoyları imha edilerek, ordu birliklerinin kontrolleri altındaki bölgeler genişletildi.

SANA’nın Deyrezzor muhabiri; hava güçlerinin Deyrezzor ve kırsalında Makabir Bölgesi, Ummal Semti, Hatla Köyü, 137. Alayın civarı ve Fabrikalar Bölgesine ilaveten Cdeydet el Akidat ve Haşşam köylerinde IŞİD’in toplanma yerleri ve hareket eksenlerini yoğun ateşe tutuklarını ifade etti.

Diğer yandan IŞİD’li tekfircilerin Deyrezzor Kentinde yerleşim semtlerini onlarca füzeyle hedef almaları sonucunda 6 vatandaşın yaralandığı; sivillerin evlerinde büyük maddi hasarın oluştuğuna dikkat çekildi.

Diğer yandan askeri bir kaynak hava güçleri ve topçu birliklerin desteğiyle ordu birliklerinin Şam ilinin idari sınırlarına yakın Homs il kırsalının güneydoğusundaki ortak badiyede Biir el Afai, Batı ve Doğu Dabie Tepeleri, Lasafe Dağı, Havaya Kalesi, Ramadan, Baride, Savvanet el Samra, Mıhse Yolu ve Karyeteyn Barajı bölgelerinde IŞİD’in toplanma yerleri ve mevkilerini imha ettiklerini kaydetti.

Kaynak; operasyonlarda onlarca teröristin ölü ve yaralı düşürülüp tekfircilere ait tanklar, zırhlı araçlar ve anti zırh füze rampalarının da yok edildiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı