Genel

Suriye Ordusu Deyruzzurda El-Ahdar Taburu” adlı terör grubun tüm üyelerini etkisiz hale getirdi

Silahlı kuvvetler, Deyrezzor ve kırsalına güven ve istikrarı yeniden sağlamak için teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerinin Ğassan Abbud kavşağı, el-Reşadiye, ve Huveyka’da teröristlerle çatışmaya girerek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü, ekipman ve araçlarını imha ettiğini ifade etti.

Kaynak; öldürülen teröristlerin arasında; sözde “el-Ahdar Taburu” adlı terör grubunun elebaşı Abdüsselam el-Dehhan, Eyhem Kerduş, el-Dib kod adlı Ali Hüseyin el-Şeyh, sözde “Fırat Taburu” adlı terör grubunun elebaşı Esir Abdülkerim İzzeddin adlı teröristlerin bulunduğunu ifade etti.

Kaynak; tahıl siloları yakınlarında bir aracın içerisindeki teröristlerle birlikte imha edildiği ve terör gruplarından birinin elebaşı Abdüllatif Hüseyin el-Tayb adlı terör elebaşının etkisiz hale getirildiğini ekledi.

Silahlı kuvvetler, Fuad Sineması Caddesinde ve Hüseyniye’de ise teröristlerle girdiği çatışmada bazı teröristleri ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

Kaynak; ölü olarak ele geçirilen teröristlerin arasında; Hüseyin el-Salih ve Muhammed Abdürrezzak el-Aşari adlı teröristlerin bulunduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı