Genel

Suriye Ordusu Deyruzzurda onlarca silahlı teröristi etkisiz hale getirdi

Deyrezzor ve kırsalında kaçan teröristleri kovalama ve vatandaşların güvenliğini sağlamada duyarlı ulusal sorumluluğunu sürdüren silahlı kuvvetler, kentin Cbeyle Semtinde saldırgan bir terör grubuyla çatışmaya girdi.

Çatışmada terör grubundaki tüm üyelerin ölü ve yaralı düştüklerini ifade eden yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; öldürülen teröristlerin bazılarının kimliğinin tespit edildiğini söyledi.

Kaynak silahlı kuvvetler, kırsala düşen el-Mireyiye Bölgesinde bir terör grubuyla çatışmaya girdiğini ve bir çok üyesini etkisiz hale getirdiğini aktarırken, yine bir kısmının kimliğinin belirlendiğini ekledi.

Silahlı kuvvetler, yine kırsala düşen Cura Bölgesinde teröristlerle çatışmaya girdiğini belirten kaynak; bazılarının kimliklerinin tespit edildiği bir çok teröristin ölü-yaralı düşürüldüklerini ifade etti.

Öte yandan silahlı kuvvetler, Deyrezzor kırsalına düşen Krat Bölgesinde boru hattından petrol çalmaya çalışan teröristlere uygun bir şekilde karşı koyarak bir kısmında direk isabetlere yol açarak geriye kalanları tutukladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı