Genel

Suriye Ordusu Farklı Şehirlerde, Vahşi Teröristlere Karşı Müthiş Operasyonlar Düzenledi.Yüzlerce Terörist, Ölü Ve Yaralı Olarak Ele Geçirildi

Suriye İçişleri Bakanlığı; güvenlik birimlerinin son 3 gün içinde Şam kırsalında düşen Duma, Haresta, Sakba, Hammuriye ve Kafar Batna bölgelerinde silahlı terör gruplarına karşı oldukça nitelikli ve başarılı operasyonlarda bulunduklarını söyledi.

Dün yayınladığı bildiride İçişleri Bakanlığı; silahlı terör gruplarının söz konusu bölgelerde sivil vatandaşlara karşı oldukça çirkef katletme ve kaçırma eylemlerinde bulunduklarını, yollara bombalar koyduklarını ve bu bombaları patlattıklarını, aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu sivil vatandaşların saflarında dehşet ve korku saçtıklarını, elektrik ve komünikasyon şebekeleri dahil bu bölgelerde alt yapıyı, kamu ve özel mülklere saldırdıklarını ifade etti.

ABD ve İsrail yapımı silah ve mühimmatın da bulunduğu en gelişmiş silahlarla donatılmış bu teröristlerle sıcak temasların sağlandığını belirten Bakanlık; güvenlik birimlerinin nitelikli operasyonları sonucunda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini ve çok sayıda teröristin de yakalandığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı operasyonlarda; teröristlerin terör ve ölüm bombaları hazırlamakla birlikte kaçırdıkları sivil vatandaşları saklamak için kullandıkları çok sayıda gizli barınak bulunduğuna dikkat çekerek, aynı zamanda oldukça büyük miktarlarda ve muhtelif türlerde silah, cephane ve patlayıcı ele geçirildiğini açıkladı.

Bakanlık; güvenlik birimlerinin söz konusu bölgelerde henüz yakalanmayan teröristleri kovalama ve yakalama operasyonlarını sürdürdüğünü belirtti.

Operasyonların güvenlik ve istikrarı sağlamakla birlikte sözü edilen silahlı terör gruplarının yaymaya çalıştıkları kaosa son vermede devletin üstüne düşen sorumluluk çerçevesinde geldiğini ifade eden İçişleri Bakanlığı; Şam kırsalında düşen Guta bölgesinde bulunan sivil vatandaşlar, işyeri ve fabrika sahiplerinin devlete acil yardım çağrılarında bulunduklarını, bölgelerinde güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanması için asayiş güçlerinin derhal müdahalesini talep ettiklerini açıkladı.

Bu arada silahlı terör grupları; silahlarını teslim etmeleri için kendilerine sunulan bir çok fırsatı reddetmiş, hükümetin terör gruplarına karşı her daim uyarıları görmezden gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı