Genel

Suriye ordusu hakimiyet alanını genişletiyor

Suriye ordu birlikleri, Hama’nın kırsalındaki el Haviz köyünü de işgalden kurtarmayı başardılar.

Suriye ordu birlikleri Nusra Cephesi teröristleriyle girdikleri çatışmanın ardından Hama’ın kuzeybatısında yer alan el Haviz köyünü teröristlerin işgalinden kurtarmayı başardılar.

Sana muhabiri ayrıca Suriye birliklerinin Hama kırsalının kuzeyinde yer alan Şirmığar, Ankavi, Ziyyare ve Kastun köylerindeki Nusra Cephesinin yuvalarını nitelikli bombardımanla hedef aldıklarını belirtti. Ordu birliklerinin operasyonları sonucunda muhabir; Nusra teröristlerinin birkaç yuvaları ve takviye edilmiş noktaları muhtevalarıyla birlikte imha edildiğini aktardı.

Öte yandan Terör gruplarının İdlib’te gerginliği azaltma anlaşmasına devamlı ihlallerine ve son günlerde güvenli kasaba ve köylerindeki sivillere karşı çoğalttıkları füze ve havan saldırılarına karşı koyma operasyonları çerçevesinde, Suriye ordu birlikleri, İdlib kırsalının güneyi ve Hama kırsalının kuzeyinde terör gruplarına karşı yoğun operasyonlarda bulunmaya devam ediyor.

SANA’nın Hama muhabiri; ordu birliklerinin bugün sabah İdlib kırsalı güneyinde yer alan Hibayt, Abidin ve Maaret Numan bölgelerde uluslararası terör örgütü Nusra Cephesinin yuvalarını tespit edip yoğun ateşe tuttuklarını belirtti.

Muhabir; ordu birliklerinin nitelikli operasyonları sonucunda terör örgütünün birkaç yuvalarının ve farklı tür silahlar taşıyan araçlarının yok edildiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu