Genel

Suriye Ordusu Halep Havaalanına Saldırmaya Kalkan Teröristleri Ağır Kayıplara Uğrattı. 37 Terörist Öldürüldü

Askeri yetkili bir kaynak; İdlib kırsalında bulunan Teftenaz Askeri Havalimanının bu gün sabah saatlerinde oldukça büyük sayıda silahlı terör çeteleri tarafından saldırıya maruz kaldığını belirtti.

Askeri kaynak; kahraman askerlerin terör çetelerine büyük bir cesaret ve başarıyla karşı koyduklarını ifade ederek, Teröristlerden en az 37 kişinin öldüğünü,Çok saydıda teröristinde sağ ve yaralı olarak ele geçirildikleri açıkladı

Çatışmada can yada mal kaybı olmadığını belirten kaynak; kahraman askerlerimizden sadece iki askerin hafif yaralandığını açıkladı.

Askeri kaynak; Teftanaz Askeri Havaalanına yapılan hain saldırının düşmanları tarafından Suriye’ye karşı yürütülen kudurmuş savaş çerçevesinde geldiğine işaret ederek, düşmanların ideolojik Suriye ordusunun heybetini sabote etme ve kaçan terör çetelerini etkisiz hale getiren bu kahramanların morallerini olumsuz etkilemeyi hedeflediğini söyledi.

Onurlu bölge ahalisinin sergilediği işbirliğinin terör çetelerinin saldırısını çökertme ve onları ağır kayıplara uğratmaya katkı sağladığını belirten askeri kaynak; bölge ahalisinin teröristlerin bulundukları yerleri ve hareketlerini ihbar ettiklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu