Genel

Suriye Ordusu Halep kırsalında çok sayıda silahlı teröristi öldürdü, bir kısmını da sağ olarak yakaladı

Suriye ordusuna tabi Birlikler Halep ve Kırsalında dün silahlı terörist gruplarına yönelik başarılı operasyonlarını sürdürdü.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak Halep Kırsalının Kuveyris, Uveyca’da Crash, Halı ve Bira fabrikaları yanı ile Babis köyünde silahlı terör gruplarının ağır kayıplara uğradığını belirtti.

Kaynak, Ordu Birliklerinin Bünyamin ve Mansura bölgeleri, Sfeyra yolu üzerindeki Kablo fabrikası yakınlarında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini Barınak ve Hücre evlerini içindeki silah ve cephaneleriyle birlikte tahrip ettiğini vurguladı.

Halep’te ise Ordu Birlikleri, Sahur, Hanano siteleri, Şeyh Sait bölgelerinde, eski Halep kentinin el-Uruba okulu yakınlarında, Leyremun, Beni Zeyd ve Bustan el-Başa’da bulunan terörist gruplarını ölü ve yaralı olarak düşürdüğünü ifade etti.

Bu arada, Ordu birlikleri düzenlediği başarılı operasyonda, Şeyh Neccar Sanayi bölgesinde gasp, sabotaj ve öldürme eylemlerinde bulunan terör grubunun tüm elemanlarını ölü düşürdü.

Öte yandan Güvenlik Güçleri, Suriye Ordusunun kimliğine bürünen, gasp, hırsızlık, ve sabotaj eylemlerinde bulunan bir terör grubunu yakaladı. Yakalanan teröristlerin ellerinde büyük miktarda para, altın ve silah ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu