Genel

Suriye Ordusu Halep’te çok sayıda teröristi hücreleriyle birlikte imha etti

Halep ve kırsalında devam eden operasyonlar kapsamında silahlı kuvvetler, Pazartesi günü birçok terör hücresi ve mevzisini içindeki teröristler ve katliam araçlarıyla imha etti.

SANA muhabirine konuşan resmi bir kaynak, silahlı kuvvetlerine bağlı birliklerin düzenlediği hızlı ve dakik bir dizi operasyonda el-Sefire’de Maliye Binası, Kültür Merkezi ve Hastane yakınlarında, Maara’da Taş Ocağı yakınında ve Hayyan’da terör hücrelerini imha ettiğini kaydetti.

Kaynak, Hreytan’da Halit Bin el-Velid Camisi ve İngiliz Mezarı, Han Tuman’da Okul ve siloların yakınında, el-Uveyca’da Postana binası civarında bir çok teröristi öldürürken Cisr el-Berkum’da el-Veys Fabrikası yakınında bir terör yuvasını çökertti.

Kaynak, ordu birlikleri, Halep’te Bustan el-Kasr bölgesinde Hazife Camisinin güneyinde ve Şahba Parkında, el-Sukkari’de el-Abbas Camisi, Ömer Türki dükkanları ve Abdülkadir el-Cündi okulu yakınlarında, el-Meşhed’te el-İşarat civarında ve el-Zibdiye bölgesinde soygun, gasp ve yağmalama eylemleri yapan terör topluluklarını etkisiz hale getirdiğini beyan etti.

Eski Halep’te ise birliklerimiz, el-Bendere, Bab Antakya ve Osman Camisi yakınlarında birçok teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu