Genel

Suriye Ordusu Halep’te terörist El Kaide lideriyle birlikte çok sayıda teröristi öldürdü

Suriye Silahlı Kuvvetlerine bağlı ordu birlikleri Haleb’in Doğu Ensari bölgesinde bulunan City Dream salonu yakınlarında silahlı terör gruplarına karşı düzenlediği başarılı operasyonda teröristleri ölü ve yaralı olarak düşürdü.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, ölen teröristler arasından Ahmet Halit Hüseyin’in kimliğinin belirlendiğini ifade etti.

Halep ve kırsalında silahlı terör gruplarına karşı başarılı operasyonlarını sürdüren suriye ordusu, çok sayıda teröristin yanı sıra silah ve suç aletlerini etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak, suriye ordusu, Bab, Kuveyris, Mare, Assan ve Tamura bölgelerinde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiklerini belirtti.

Kaynak,suriye ordusuna bağlı ayrı bir birliğin Duveyrine’nin doğusunda içinde bulunan silah ve cephane ile iki aracı teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdiğini aktardı.

Halep kentindeyse, Şeyh Neccar Sanayi Bölgesi yakınlarında suriye ordusu, Duşka monte edilmiş 4 araç ile birlikte içindeki teröristleri etkisiz hale getirdiklerini vurguladı.

Ordu Birlikleri ayrıca, Bab el-Neyreb, Beni Zeyd, Sahat el-Milh (Tuz Meydanı) ve Amiriye’de bulunan terör gruplarını ölü ve yaralı olarak düşürdüklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı