Genel

Suriye Ordusu, Halep’te yaptığı huzur operasyonunda, çok sayıda terörist yakaladı

Suriye güvenlik birimleri dün Halep Kentinde silahlı bir terör grubunu yakalayarak, teröristlerin havzalarında bulunan büyük miktarlardaki silah, mühimmat ve el yapımı bombaları ele geçirdi.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak ele geçirilen silahlar arasında; 9 adet kalaşnikof, 6 adet savaş tabancası, taramalı silahlar ve bunlara ait yüklü miktarlarda merminin yanında; şarjörler ve susturucular, farklı hacim ve ağırlıklarda 50 adet el yapımı bomba, gece görüş dürbünlerin bulunduğunu ifade ederken, bunların asker ve sivil insanlara karşı saldırılarda kullanılacaklarının ortaya çıktığını açıkladı.

Aynı çerçeve altında kaynak; güvenlik birimlerinin Halep Kentinin Şear Semtinde teröristlerin kullandıkları gizli bir yere düzenlediği baskında yine çok sayıda otomatik silah, mühimmat ve el yapımı bombalar yakaladığını açıkladı.

Silah Deposu ve Bomba Hazırlama Atölyesi Bulundu

Güvenlik birimleri Şam kırsalında düşen Akraba bölgesinde ise; teröristlerin kullandıkları bir silah deposu ve el yapımı bombaların hazırlandığı bir atölye buldular.

Bulunan silah deposu ile el yapımı bomba üretiminde kullanılmak üzere gerekli malzeme, gereç ve maddelerle dolu atölye arasında bir tünelin bulunduğu belirtildi.

Depo ve atölyede İsrail yapımı bomba ve silahların bulunduğu çok sayıda otomatik silah, savaş tabancaları, RPG roketleri ve roketatarları, susturucular, TNT, fünyeler, mıknatıslı bombalar, el bombaları, sahte araba plakaları ve kimlik kartları ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı