Genel

Suriye ordusu; Hama, Der’a ve Homs’ta terör hücrelerine baskın gerçekleştirdi

Teröristlerin Barınaklarına Yönelik Operasyonlar Gerçekleştirildi

Suriye Ordusu, Hama’nın Meşaa el-Arbiin bölgesinde silahlı terör gruplarının saklandıkları barınaklara yönelik düzenledikleri operasyonlarda birçok teröristi yakalamakla birlikte büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirdi.

Hama’da yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada ele geçirilen silah ve mühimmatın miktarı ve nitelikleri hakkında bilgi vererek operasyonlarda teröristlerin kaçırdıkları vatandaşlara işkence yaptıkları ve katlettikleri odaların da ortaya çıktığını belirtti.

Vatandaşlarla İşbirliği İçerisinde Teröre Darbe İndirildi

Güvenlik birimleri Dera’da Nasib sınır bölgesindeki vatandaşlarla işbirliği içerisinde sürdürdüğü takip faaliyetleri sonrasında silahlı bir terör grubunun terör faaliyetlerine hazırlık yaparken kullandığı bir daireye baskın düzenledi.

Teröristlerin barınak olarak kullandıkları daireye düzenlenen baskında otomatik silahlar, PKC makineli tüfek, gece görüşlü dürbünler, maskeler, askeri üniformalar, teknolojik iletişim araçları, sahte araba plakaları ve daha çok silah-mühimmat ele geçirildi.

Homs’ta Terör Barınaklarına Baskın Operasyonu

Öte yandan güvenlik birimleri Homs Kentinin muhtelif semtlerinde teröristlerin saklandıkları bir çok barınakta farklı türlerde bir miktar silah ele geçirdiler.

Resmi bir kaynak SANA’ya açıklamasında ele geçirilen silahlar arasında bir adet havan topu ve ona ait 13 top mermisi, 1 adet RPG roketatarı ve ona ait çok sayıda roket, 24 adet gelişmiş muhaberat cihazı, aralarında İsrail yapımı bombaların bulunduğu çok sayıda bomba, kalaşnikoflar, pompalı tüfekler, av tüfekleri, tabancalar, farklı silahlar için şarjörler, keskin nişancı silahları için dürbün ve kesici aletler bulunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı